Všetko na dosah

Okrem možností, ktoré ponúka ubytovaným hosťom samotný hotel, je možné v neďalekom okolí nájsť obrovský priestor na rôznorodé aktivity v oblasti športu, zábavy, umenia a histórie. Tu je niekoľko našich typov.

Nestville Park

4,2 km – 60 minút peši alebo 15 minút na bicykli od hotela po cyklotrase popri rieke Poprad prídete do areálu Nestville Park, ktorého súčasťou je expozícia liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel Nestville Distillery, domov prvej slovenskej Nestville Whisky. V areáli Nestville Park sa nachádza aj čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate s detským ihriskom, remeselný pivovar s reštauráciou Nestville Taberna, jazdecký areál Nestville Horses, podniková predajňa Nestville Market a apartmány Nestville Apartments. 

Splav na pltiach, cykloturistika, goralská muzika a jedlo

28 km – 30 minút autom od hotela, priamo v nádhernej prírodnej scenérii Pieninského národného parku sa nachádza Červený Kláštor známy splavom Dunajca na drevených pltiach. Splav do Lesnice, kde na Vás čaká goralská muzika a goralské kulinárske špeciality, je jednou z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska.

Výlet, turistika, umenie a história

2,6 km – 40 minút peši od hotela sa rozprestiera nádherný stredoveký Ľubovniansky hrad, ktorého celý areál je dnes po náročnej rekonštrukcii sprístupnený verejnosti. V neďalekom areáli hradu nájdete Stredoveký vojenský tábor a skanzen.

Cyklistika, kolieskové korčule, rekreačný beh, nordic walking, chôdza a bežecké lyžovanie

550 m – 6 minút peši od hotela natrafíte na 3,7 km dlhú cyklotrasu, ktorú je možné využívať celoročne na rôzne pohybové aktivity a ktorá poskytuje návštevníkom hotela priame spojenie s atraktívnym Nestvill parkom v Hniezdnom. Táto cyklotrasa je súčasťou ďalších cyklotrás v okrese Stará Ľubovňa v celkovej dĺžke cca 200 km.

Tenis a bedminton

500 m – 6 minút peši od hotela sa nachádza areál s troma tenisovými antukovými kurtami a tenisovou halou, v ktorej sa dá celoročne hrávať tenis a bedminton.

Plávanie

1 km – 15 minút od hotela pešou chôdzou prídete do Mestskej plavárne s plaveckým bazénom 25 m s hĺbkou vody od 120 cm do 300 cm. Pre malé deti je tu 7 m detský bazén s hĺbkou vody 80 cm.

Zjazdové a bežecké lyžovanie, turistika

11,5 km – 15 minút autom od hotela zaparkujete na parkovisku zimného lyžiarskeho strediska SKICOMP Fakľovka Litmanová. V areáli nájdete 5 zjazdoviek rôznych sklonov. Pri prevýšení 280 m je k dispozícii 5 lyžiarskych vlekov. Lyžiarske svahy sú umelo zasnežované a osvetlené. Samozrejmosťou je požičovňa lyží a Skiservis. Pre začiatočníkov lyžiarov a snowboardistov je k dispozícii lyžiarska škola ALEX SKI. Milovníci bežeckého lyžovania si tu tiež prídu na svoje.

Hovorí sa...

„Kto už raz navštívi Ľubovniansky hrad, Nestvill park a strávi pár minút v Pieniskom národnom parku s pravým goralom, zanechá to v ňom neopakovateľný zážitok, kvôli ktorému k nám príde určite ešte raz“.